Jsme čtyři! Naše rodina se totiž letos v únoru rozrostla o štěně — psa jménem Harry — plemene Český horský pes, k jehož pořízení nás inspiroval českošvýcarský horal Filip a jeho čechohorák Fido.

Fotky v článku jsou asi deset dní staré a už teď je vidět, že deset dní jsou v životě štěněte celé věky! Teď je o tolik větší, mohutnější, má ostřejší zuby, je víc samostatný, kouše na co přijde, je to zlatíčko! Harry zatím bydlí na naší verandě, opravdu tohle štěně spí od dvou měsíců jenom venku a uvnitř domu ještě nebyl, okusuje pantofle, boudu z papírové krabice i polena na topení.

Český horský pes je nepříliš známé národní plemeno vyšlechtěné v 70. letech křížením kanadských saňových psů a slovenského čuvače. Má rád děti, je přátelský, ale postavou je větší než vlčák, rád tahá saně, běhá za kdečím, ale je opatrný a mírný.

Během jara mne tedy čeká stavba krytého kotce, protože veranda mu brzy přestane stačit a nám taky dojde trpělivost. Prtě zatím Harry okusuje, roztrhl mu bundu, prostě dvě štěňata, co vám budeme povídat.

Prtě nechal Harry daleko za sebou

Trefí nás šlak, protože když zlobí, tak oba najednou. Pořídili jsme si psa, aby naše prtě mělo parťáka, tak máme, co jsme chtěli!

Odpočinek v lese
Brdský pes — Harry
Jsme čtyři

Jirka

Jirka podniká na volné noze, pracuje pro klienty v e‑commerce a rád fotí. Jsme tři, mrkněte na nás.

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *